Noworodkowa

 

Kiedy na świecie pojawia się Nowe Życie, Wasz wyczekany Skarb - zmienia się Wasz cały światopogląd. Wszystko co do tej pory było ważne schodzi na dalszy plan. Całe Wasze życie zaczyna krążyć wokół tej maleńkiej istotki, którą z czułością tulicie w ramionach. Miłość rodziców do dzieci nie zna granic, jest bezinteresowna i wielka. To dla Was - Rodzice - chcę utrwalić ten wyjątkowy czas w życiu i na zawsze zatrzymać te chwile w Waszej pamięci. Zapewniam Was, że po latach z rozczuleniem będziecie wracać do tych wspomnień i zdjęć, na których Wasze maleństwa mieściły się w silnych dłoniach Taty lub były czule otulone miłością Mamy...

 
Kiedy?
 
Dla komfortu i bezpieczeństwa Maluszka sesję noworodkową wykonuję do 14 dnia życia dziecka. W tym czasie sen dziecka jest głęboki, a ono samo pamięta pozycje z brzuszka mamy i daje się łatwo pozycjonować. Jeszcze będąc w ciąży proszę o kontakt w celu rezerwacji miejsca na sesję noworodkową! Ustalamy wtedy orientacyjną datę sesji poprzez podanie terminu porodu. Gdy dzidziuś jest już z Wami proszę o krótką informację z radosną nowiną. Wówczas wyznaczę konkretną datę naszego wspólnego spotkania. Sesję wykonuję od poniedziałku do piątku.  Zapraszam Was do siebie w godzinach dopołudniowych. 
 
Gdzie?
 
Sesja noworodkowa to wielkie przeżycie dla samego dziecka jak również rodziców. Dokładam wszelkich starań żeby przebiegła w miłej atmosferze i była komfortowa dla nas wszystkich. 
Sesja noworodkowa przeprowadzana jest w studio niedaleko mojego domu. Wygodna kanapa dla rodziców, wysoki przewijak, poduszka do karmienia, relaksacyjna muzyka i ogrzewanie podłogowe mają zapewnić jak największy komfort dziecku i rodzicom. 
 
Jak się przygotować?
 
Ponieważ najgłębszy sen u dziecka pojawia się tuż po jedzeniu bardzo ważne jest aby Dzidziuś przybył na sesję głodny i niewyspany (aby co najmniej 1,5 - 2 godziny przed wyjściem z domu był ostatni raz nakarmiony). Po przybyciu do studia mama karmi dziecko. Najedzone i utulone przez mamę maleństwo usypia. A ja mogę zacząć swoją pracę :-)
Na sesję należy zabrać kocyk dziecka, zapas pieluszek, mokrych chusteczek, jedzonko (jeśli dziecko jest karmione butelką) oraz smoczek - nie muszę go użyć, ale zdarza się że dziecko potrzebuje zaspokoić potrzebę ssania gdy jest już ułożone w propsie i wówczas smoczek okazuje się bardzo pomocny. 
W trakcie sesji w studio jest dość ciepło dlatego polecam rodzicom nie ubierać się zbyt grubo bo będzie Wam za gorąco. Warto też wziąć dla siebie coś do jedzenia i picia. 
Niezależnie od pakietu, który państwo wybiorą zdjęcia z rodzicami są obowiązkowe na każdej sesji noworodkowej. W związku z tym proszę o zabranie dla siebie czarnych, szarych lub białych gładkich t-shirtów bez napisów i emblematów. Jeśli Maluszek posiada starsze rodzeństwo to proszę by nie przebywało ono podczas całej sesji z nami w studio. Od wspólnych zdjęć z rodzeństwem i rodzicami zaczynamy waszą sesję, a po rodzinnej części tata może ze starszymi dziećmi pójść na spacer, na lody lub po prostu zrobić zakupy ;-) 
 
Jak wygląda sesja?
 
Aby stworzyć piękne kadry z udziałem Waszego Maluszka posiadam w studio wiele akcesoriów noworodkowych dostosowanych wielkością do najmłodszych. Małe łóżeczka, leżaczki, misy, wiaderka, poduszeczki i kocyki a także w różnej kolorystyce ubranka, czapeczki, kapelusiki, bonetki i opaseczki. Przed sesją szczegółowo dobieram stylizacje tak, by poszczególne jej elementy tworzyły spójną całość. Dla chłopców są to zwykle kolory ziemi: beże, brązy, zielenie jak również szarości i niebieskości. Dla dziewczynek przeważają stylizacje pastelowe w różu, kremie, błękitach i mięcie. 
 
Sesja trwa zwykle 3-4 godziny. Ale pamiętajmy, że komfort Dziecka jest najważniejszy i musimy dostosować się do jego potrzeb. Tempo sesji uzależnione jest od Dziecka, dostosowuję się do jego potrzeb. Nie umawiam więcej niż jednej sesji dziennie po to, by nie spieszyć się i poświęcić dziecku tyle uwagi ile potrzebuje. Jeśli dziecko pomimo moich długich starań nie może zasnąć lub jest bardzo wrażliwe na dotyk i budzi się często w trakcie pozycjonowania zmieniam zaplanowane stylizacje. Owijam ciasno w kokon lub wykonuję więcej ujęć rodzinnych. Zawsze najważniejsze jest dobro i bezpieczeństwo Waszego dziecka. Nie pozycjonuję dziecka na siłę. Mam świadomość, że na te kilka godzin powierzacie mi Swoje największe Skarby i nie mogę zawieść Waszego zaufania. 
 
Rodzice, zanim umówicie się do mnie na sesję proszę zapoznajcie się z moim portfolio, ze stylem w jakim robię zdjęcia i obróbką graficzną. Wszystko to składa się na efekt końcowy, jakim jest zdjęcie, które otrzymujecie ode mnie. Pozwoli to uniknąć wzajemnego rozczarowania, gdyby efekty sesji nie spełniły Waszych oczekiwań. W każdą sesję wkładam wiele serca i emocji. Dbam o to, by moi klienci byli zadowoleni ze spotkań ze mną i chcieli do mnie jak najczęściej wracać. 

Zabostów Mały 35A ,

gmina Łowicz

karolina.fotokreacje@gmail.com

Foto Kreacje Karolina Papiernik

Ⓒ 2018 Fotokreacje Karolina Papiernik

więcej

Fotografia to moja pasja. Zrodziła się z miłości do dzieci i chęci utrwalenia tego co ważne i piękne w życiu......

 

 

                           

535077701